Safvan Turizm en ucuz uçak biletinin tek adresi | Adıyaman

Safvan Turizm en ucuz uçak biletinin tek adresi | Adıyaman

Adıyaman – İstanbul ucuz uçuşlar listesi

Adıyaman’dan İstanbul’a

  • 224 TL geçen ay Adıyaman’dan İstanbul’a en ucuz dönüş bileti fiyatıydı.
  • Adıyaman’dan İstanbul’a ortalama uçuş süresi 1 saat 40 dk kadardır
  • Adıyaman’dan İstanbul’a haftada 10 uçuş bulunmaktadır.
  • Adıyaman’dan İstanbul’a direkt uçan 1 havayolu vardır.
  • İstanbul 2 havaalanı tarafından sunulmaktadır. Bunlar İstanbul Atatürk, İstanbul Sabiha Gökçen havaalanlarıdır.
  • Adıyaman’dan İstanbul’a 884 km’dir.
  • Adıyaman’dan İstanbul’a uçan en popüler havayolu Türk Hava Yolları’dır.

Adıyaman – İstanbul uçak bileti

Anadolu`yu İstanbul`a bağlayan bu rotada, Adıyaman – İstanbul uçak biletinizi, Türk Hava Yolları ve Anadolu Jet tarafından düzenlenen seferler için alabilirsiniz. Türk Hava Yolları, haftada yedi gün Adıyaman`dan Atatürk havalimanına, Anadolu Jet ise Salı, Perşembe ve Cumartesi günleri Sabiha Gökçen Havalimanına uçmaktadır.

Adıyaman Havalimanından sadece iç hat uçuşları gerçekleşmektedir. Havaalanı, sınırlı sayıda uçuşa ev sahipliği yapmaktadır ve dolayısıyla terminali oldukça küçük. Terminalde mevcut hizmet kalemleri ise ibadet yeri, kayıp eşya ofisi, araç kiralama ofisi ile sınırlıdır. Yolcular anons sistemi ve elektronik bilgi monitörü ile bilgilendirilmektedirler. Havaalanına özel aracınızla gitmeniz halinde, yaklaşık 300 araç kapasiteli otoparkından yararlanabilirsiniz. Özel araç dışında taksiyle ulaşım sağlayabilir veya araç kiralayabilirsiniz.

Sakin bir havaalanından havalanan uçağınız İstanbul `da, hergün yüzlerce uçuşun gerçekleştiği bir havaalanına inmektedir. Türk Hava Yolları uçaklarının iniş yaptığı Atatürk Havalimanı, Avrupa yakasında bulunmaktadır ve İç ve Dış Hatlar olmak üzere iki terminale sahiptir. İç Hatlar Terminalinde banka, otomatik para çekme makineleri, çocuklu yolcular için bebek bakım odaları, ibadet yerleri, sağlık merkezi ile hizmet vermektedir. Terminalde, ayrılmadan önce bir şeyler yiyip-içebileceğiniz veya küçük alış verişler yapabileceğiniz mekanlar da bulunmakta. Havaalanından, özellikle şehrin merkezi noktası olan Taksim`e ulaşım oldukça kolay. HAVATAŞ Servisleri havaalanından direkt Taksim`e, 11 TL ücretle konforlu servis sağlamaktadır. Belediye otobüslerinin de havaalanı-Taksim arasında hatları bulunmakta. İç Hatlar Terminalinde bulunan metro istasyonundan Yenikapı aktarmalı, şehrin farklı bölgelerine gitmeniz mümkün. Havaalanı taksileri, terminal çıkışında 24 saat kolaylıkla bulunabilmektedir. Araç kiralama ofisleri, ulaşım konusunda farklı bir alternatif oluşturmaktadır.

Anadolu Jet, Adıyaman uçuşları için Sabiha Gökçen Havalimanını kullanmaktadır. Anadolu yakasında bulunan havaalanının İç ve Dış Hat bölümleri büyük ve modern bir terminal binasında faaliyet göstermektedir. Geniş bir hizmet yelpazesi ile hizmet veren terminalde; Kahve Dünyası, Karafırın, Simit Sarayı ve Burger King gelen yolcu bölümünde yolcuları ağırlamaktadır. Aynı bölümde bulunan kozmetik, , çiçekçi ve GSM şirketlerinin mağazaları hizmet vermektedir. Terminal çıkışında, Kadıköy ve Taksim`e servisleri bulunan HAVATAŞ otobüsleri, günün her saatinde bulabileceğiniz taksiler, belediye otobüsleri ulaşım seçenekleriniz olarak alternatif oluşturmaktadır. Terminalde bulunan araç kiralama ofisleri de, ulaşım seçeneği olarak tercih edilebilmektedir.

Ortasından deniz geçen bir şehir olan İstanbul, coğrafyasıyla, yedi tepesiyle, bir arada yaşayan birçok farklı kültürüyle eşiz bir şehir. Türkiye genelinde en pahalı şehirlerden biri olarak tanımlanmaktadır. Ancak İstanbul, dev bir şehir olmanın getirdiği avantajlarla; yiyecek içecek, alış veriş, eğlence, ulaşım, konaklama gibi birçok konuda farklı bütçelere hitap eden seçenekler barındırmaktadır. Fiyatlar hakkında fikir vermek gerekirse; Havaalanlarından şehir merkezine taksi ile ulaşım ücreti 60 ile 120 TL arasında değişmektedir. Boğaz manzarası eşliğinde bir akşam yemeği için 80-100 TL civarı bir hesap ödenirken, yöresel lezzetleri deneyebileceğiniz bir restoranda 20-25 TL ödeyerek, keyifli bir yemek yemeniz de mümkün. Adıyaman`dan farklı olarak İstanbul, ılıman bir iklime sahip. En soğuk aylar 5 °C ile Ocak ve Şubat aylarıdır. En sıcak dönem ise Temmuz ve Ağustos aylarıdır, 28°C`ye varan sıcakların yanında, nem oranı da yüksektir.

Şubat 2016 tarihinde güncellenmiş bilgilerdir.

Add comment