Safvan Turizm en ucuz uçak biletinin tek adresi | Adıyaman

Safvan Turizm en ucuz uçak biletinin tek adresi | Adıyaman

İstanbul Sabiha Gökçen – Adıyaman ucuz uçuşlar

İstanbul Sabiha Gökçen Adıyaman’a

  • İstanbul Sabiha Gökçen Adıyaman’a 863 km’dir.
  • İstanbul Sabiha Gökçen Adıyaman’a haftada 3 uçuş bulunmaktadır.
  • İstanbul Sabiha Gökçen Adıyaman’a uçam en popüler havayolu Türk Hava Yolları’dır.
  • 236 TL geçen ay İstanbul Sabiha Gökçen Adıyaman’a en ucuz dönüş bileti fiyatıydı.
  • İstanbul Sabiha Gökçen Adıyaman’a ortalama uçuş süresi 1 saat 35 dk kadardır
  • İstanbul Sabiha Gökçen Adıyaman’a direkt uçan 1 havayolu vardır.

İSTANBUL SABİHA GÖKÇEN HAVALİMANI’NDAN ADIYAMAN’A UÇAN HAVAYOLLARI

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Adıyaman’a yalnızca Anadolu Jet direkt seferler düzenlemektedir. Anadolu Jet, bu hatta Salı, Perşembe ve Cumartesi olmak üzere haftada üç gün birer frekans uçmaktadır.

İstanbul Sabiha Gökçen Adıyaman uçak bileti satın almak isteyen yolcular için aktarmalı uçuş alternatifleri de bulunmaktadır. Anadolu Jet’in, İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Adıyaman’a Ankara aktarmalı uçuşlar de gerçekleştirmektedir.

TERMİNAL BİLGİLERİ

Kentin Anadolu yakasında yer alan İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na şehir merkezinden ulaşımda belediye otobüsleri, Havataş otobüsleri ve ticari taksiler kullanılmaktadır. Havalimanına Anadolu yakasında Kadıköy’den E-10 ve E-11 ile Bostancı’dan E-9, Avrupa yakasında ise 4. Levent’ten E-3 numaralı belediye otobüsleri hareket etmektedir. Havataş gün boyunca Kadıköy, Yenisahra ve Taksim’den İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na servilser düzenlemektedir. Havataş servislerinin ücreti Kadıköy ve Yenisahra’dan 9 TL, Taksim’den ise 14 TL’dir. Havalimanına taksiyle ulaşım ücreti ise Anadolu yakasının en merkezi noktalarından olan Kadıköy’den yaklaşık 80 TL, Avrupa yakasının en merkezi noktalarından olan Taksim’den de yaklaşık 100 TL tutmaktadır ancak bu tutarlar trafik yoğunluğuna göre artış gösterebilmektedir.

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’nda check-in kontuarlarının da bulunduğu giriş holü, iç ve dış hat yolcuları tarafından birlikte kullanılmaktadır. İç hat bilet kontrolünden sonra yalnızca iç hat yolcularının kullanabildiği alanda Burger King ve Mc Donald’s gibi fast food restoranları, Starbucks ve Kahve Dünyası gibi kahveciler ile Puro Gusto, Turkish Kitchen, Efes Pub Gate ve Karafırın gibi çok sayıda yeme-içme mekanı yer almaktadır. Bu alanda ayrıca konforlu bir hizmet sunan bir özel yolcu salonu (LGM CIP Lounge) bulunmaktadır.

Adıyaman Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım THY servisi ile sağlanmaktadır. Şehir merkezinde Adıyaman Müzesi’ne giden servisin ücreti 7.50 TL’dir. Adıyaman Havalimanı’nda taksi durağı bulunmamaktadır. Taksi kullanmak isteyen yolcuların, uçuşlarından önce Adıyaman’daki bir taksi durağını arayıp, taleplerini iletmeleri gerekmektedir. Taksi ücreti için şoförle sabit bir ücret üzerinde

PRATİK BİLGİLER

Adıyaman’a uçacak yolcuların, uçuşlarına en az bir saat kala İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na gelmeleri gerekmektedir. İstanbul’da özellikle sabah ve akşam saatlerinde trafik yoğunluğu olmaktadır. Dolayısıyla bu saatlerde uçacak olan yolcuların, havalimanına gidişlerinde planlamalarını buna göre yapmaları tavsiye edilmektedir. Yolcuların yanlarında fotoğraflı bir kimlik kartını (nüfus cüzdanı, ehliyet, pasaport ya da evlilik cüzdanı) taşımaları ve gerekli durumlarda yetkililere ibraz etmeleri zorunludur.

ADIYAMAN’DA SİZİ NE BEKLİYOR?

Adıyaman İstanbul’a göre çok daha ekonomik bir şehirdir. Kentte, iç kesimlerde yer almasına rağmen sıcak Akdeniz iklimi etkilidir. Yazlar çok sıcak ve oldukça kurak geçmektedir. Yaz aylarında sıcaklıklar kimi günler 40 C°’ye yaklaşmaktadır. Kışlar genellikle ılık geçse de kentin yüksek konumundan dolayı bu dönemde buzlanma ve kar yağışına da rastlanmaktadır.

NOT: Yukarıdakiler, yazının hazırlandığı tarihte (Ocak 2016) geçerli olan bilgilerdir. 

Add comment